Geofizyka i szukanie wody Małopolska

FILMY: GEOFIZYKA GEOBUD.PLbadania gefizyczne małopolska

geofizyka Małopolska

badania elektrooporowe Małopolska

badania geofizyczne Małopolska

Badania geofizyczne gruntu Małopolska

Oferujemy usługę sprawdzania gruntu za pomocą metod geofizycznych. Rozpoznanie terenu da nam obraz rozpoznania górotworu. Głównie metody są używane do celów przemysłowych takich jak projektowanie magazynów, hal, mostów, dróg. Tereny górnicze w szczególności narażone są na deformacje. Pierwszą ważną informacją jest, że badamy grunt do 200 metrów. Posiadamy ponad 10 różnych urządzeń. Z reguły podczas badania używamy różnych technik, bądź wykonujemy dwa lub kilka niezależnych pomiarów oddalonych kilka metrów od siebie w celu dokładniejszego badania. Opinie geotechniczne wykonujemy od ponad 10 lat na terenie Małopolski.

Medoty głównie jakie stosujemy to elektrooporowa, elektromagnetyczna, grawimetryczna, i badanie georadarem. Każda metoda wykorzystuje inny ośrodek wzbudzania fal oraz stosowana jest pod indywidualne zlecenie. Metoda elektrooporowa jest najbardziej powszechna do szukania wody głębinowej. Geofizykę stosujemy do badania wypustek skalnych, szukania rozgęszczonych gruntów i przekrojów warstw geologicznych gruntu.

Szukanie wody w studniach głębinowych

Jeżeli planują Państwo wykonać studnie głębinową dla swojgo domu, gospodarswa rolnego czy firmy i chcecie sprawdzić pokłady wody głębinowej to posiadamy skuteczne techniki wykrywania wód podziemnych. Geofizycy są w stanie sprawdzić teren 200 metrów pod ziemią za pomocą metod dostosowanych do przekroju geologicznego. Urządzenia do badania metodą elektromagnetyczną, gdzie fale załamują się w przypadku natrafienia na wodę są jednymi z najbardziej zaawansowanych w Polsce. W celu zminimalizowania ryzyka wiercenia studni zachęcamy do wykonania takich badań.szukanie wody