Badania Geologiczne Śląsk, Małopolska

badania geologiczne śląsk

badanie gruntu śląsk

geolog śląsk

badania geotechniczne śląsk

Wykonujemy badania i opracowania geologiczne, geotechniczne i hydrogeologiczne dla działek budowlanych oraz przemysłowych głównie na terenie województwa Śląskiego i Małopolskiego.
Sporządzamy opracowania, które przedstawiają wyniki badań hydrogeologicznych dla danej działki, które wykonywane są dla przedsięwzięć ujęć wodnych, przydomowych oczyszczalni ścieków czy też terenów usługowych i przemysłowych, a w szczególności dla stacji benzynowych.
Geolog posiada uprawnienia inżynierskie kategorii V,VII, XI, XII do wykonywania badań geologicznych głównie na terenie Śląska i Małopolski. Dokumentacja bądź opinia sporządzana jest na podstawie projektu robót geologicznych, która to składa się z różnego rodzaju pomiarów, wykresów, obliczeń, przekrojów oraz konkluzji. Aby możliwe było wykonanie powierzonych nam zleceń, konieczne jest posiadanie wieloletniego doświadczenia oraz różnego rodzaju maszyn w zależności od gruntu.
Pracujemy na trzech różnych wiertnicach samochodowych oraz wiertnicy na gąsienicach, dlatego jesteśmy w stanie podjechać prawie wszędzie. Dodatkowo posiadamy wiertnicę i sondę ręczną dla bardzo utrudnionych miejsc.

Zakres świadczonych przez Nas usług obejmuje :
- ocenę i wnioski dotyczące poziomu zanieczyszczenia wód,
- sporządzanie opinii dla przydomowych oczyszczalni ścieków,
- dokumentację wód opadowych dla danego gruntu,
- projektowanie pionowych, gruntowych wymienników pod pompy ciepła,
- projektowanie charakterystyki ujęć wód podziemnych i studni,
- projekty robót geologicznych,
- projektowanie i instalację piezometrów,
- zatwierdzenie dokumentacji przez właściwy organ administracyjny i późniejsze zarejestrowanie studni,
- operaty wodnoprawne z załącznikami graficznymi,
- dokumentacje hydrogeologiczne dla przemysłu oraz te określające stan zanieczyszczenia wód,
- wiercenie rdzeniowane oraz wiercenie soniczne otworów do 300 metrów.

Opinia geotechniczna przed budową domu.
Zgodnie z ustawią z 2012 roku, opinia geotechniczna jest wymagana do pozwolenia na budowę dla domów jednorodzinych. W tym celu wykonujemy badania terenowe w których robimy odwiert trzech otworów na głębokość 3-5 metrów w zależności czy bydynek będzie posiadał piwnice.
Zalecamy żeby takie badania wykonać przed zakupem działki, w celu uniknięcia obaw, wypustek skalnych, bądź wysokiego poziomu wód gruntowych.
Sporządziliśmy już ponad 200 operatów geologicznych. Każda opinia posiada sprecyzowane wnioski, które zajmują 20-30 stron A4. Dzięki badanią konstruktor będzie mógł dobrać odpowiedniego rodzaju fundamenty do budowy domu.
Posiadamy bogate doświadczenie w miastach: Katowice, Chorzów, Mysłowice, Mikołów, Tychy, Świętochłowice, Siemianowice Śląskie, Kobiór, Pszczyna, Wyry, Orzesze, Ornontowice, Zabrze. Całkowity okres od zlecenia badania geotechnicznego pod budowę domu to z reguły 14 dni.
Wiertnictwo - sposoby wiercenia
Świdry do wierceń ręcznych w trudno dostępnych miejsach. Wiercenie sznekiem do 20 metrów głębokości. Rdzeniowanie otworu do 300 metrów głębokości w każdych warunkach. Elementy pracy w terenie: sondowanie dynamiczne DPL, DPM, DPH, DPSH. Sonda statyczna CPT.

FILM: Badanie geotechniczne gruntu