Przemysłowe Pompy Ciepła Śląsk, Małopolska, Opolskie

INSTALACJE DLA PRZEMYSŁU

Zespół fachowców i inżynierów branży instalacyjnej posiada odpowiednie uprawnienia do wykonywania projektów i montażu przemysłowych instalacji wodnych, grzewczych centralnego ogrzewania, gruntowych i powietrznych pomp ciepła, kanalizacji i wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji dla bloków, osiedli mieszkalnych, firm, kościołów, szkół, muzea, szpitali i fabryk. Przemysłowymi instalacjami zajmujemy się głównie na terenie wojewódźtw Śląskie, Małopolskie i Opolskie. Realizowane zadania są wykonywane w przemyśle chemicznym, spożywczym, energetycznym, produkcyjnym a także przetwórczym. Technologia rur i rurociągów w zakresie przekroju i grubości dobieranego materiału musi być przystosowana do warunków tam panujących.
Zakres prac obejmuje wszystkie etapy od kosztorysu inwestycyjnego, przez projekt aż po wykonanie i konserwacje urządzeń. Utrzymywanie sprawnych instalacji w obiektach przemysłowych jest bardzo ważna, bo każda awaria ciągnie za sobą niepotrzebne koszty przestoju, dlatego wszystkie realizacje są wykonywane indywidualnie na potrzeby danej inwestycji.

PRZEMYSŁOWE INSTALACJE POMP CIEPŁA

Gruntowe pompy ciepła można montować systemem kaskadowym do mocy 250 kW. Systemy takie stosuje się w nowoczesnych biurowcach do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. Takie rozwiązanie pozwala w niektórych gminach na otrzymanie dotacji, ponieważ jest to energia odnawialna. Dzięki integracji z chłodzeniem pasywnym można technicznie chłodzic każde pomieszczenie do innej temperatury. Rozwiązanie gruntowych pomp ciepła o przemysłowym zastosowaniu musi posiadać odpowiednio dobraną automatykę ze sterowaniem na każdą część budynku. Cały system musi być zaprojektowany w przemyślany sposób, żeby podczas awarii uniknąć problemu ochłodzenia pomieszczeń. Posiadane doświadczenie w budynkach o powierzchni około 5000 m2 stanowi gwarancję dobrego doboru instalacji.

Przemysłowa Gruntowa Pompa Ciepła

Do ogrzania hali o powierzchni 1500m² i wysokości 8 metrów wykonane zostało 28 odwiertów o głębokości 60 metrow. Zostałą zamontowana gruntowa pompa ciepła marki Gejzer o mocy 70kW, która jest w stanie samodzielnie ogrzać całą halę nawet w ciężką zimę. Urządzenie posiada dwie sprężarki, do których osobno zostało zamontowane zbiorczo 14 kolektorów. Cała instalacja w budynku zajmuje niespełna 6m² w pomieszczeniu technicznym.Pompa Ciepła połączona z Rekuperacją i Klimakonwektorami

Pompę ciepła również można wykorzystać do chłodzenia latem. Za pomocą chłodu zgromadzonego w ziemi możemy kilkukrotnie taniej schładzać pomieszczenia latem.