Wiertnictwo i Geologia

Wiercenia Geologiczne i Geotechniczne


W przypadku ciężkich warunków geologicznych, w których należy wykonać badanie o głębokości przekraczającej kilkanaście metrów wykonujemy wiercenia rdzeniowe w celu szczegółowego rozpoznania gruntu. Głównie metodę stosuje się do badania gruntu pod drogi, obiekty przemysłowe, badanie gruntu pod wycenę hałd kopalnianych. Wiercenia wykonuje się głównie na Śląsku i Małopolsce pod operaty geologiczne, geotechniczne i hydrogeologiczne gruntu.
wiercenie rdzeni
Wiercenia rdzeniowe
Rdzeniowanie do 500 metrów

Wiercenie rdzeniowe stosuje się w zaawansowanym badaniu przekroju geologicznego. W szczególności wiercenia mechaniczne wykorzystuje się w badaniu pod budowę dróg, budynków, poszukiwania złóż surowców oraz w celu zbadania profilu gruntu dla instytucji. Wywiercony rdzeń jest podstawą do opinii geologiczno inżynierskiej oraz hydrogeologicznej.

rdzeniowanie geologia
Wiercenie soniczne
Rdzeniowanie precyzyjne

Jako nieliczni posiadamy możliwość wiercenia sonicznego i uzysk rdzenia do 300 metrów głębokości. Ultra dźwiękowe wiercenie jest techniką, w której uzyskuje się bardzo dokładne wyniki badanej geologii.

wiercenie rdzeni
Wiercenia sznekowe
Wiercenie świdrem

Jest to najprostrzy sposób wiercenia terenowego do 30 metrów głębokości za pomocą świdra spiralnego. Świdry ślimakowe dobiera się według głębokości oraz geologii, są wykorzystywane do wiercenia na sucho. Dodatkowo można użyć sond SPT oraz FVT do badania.