Rekuperacja Śląsk i Małopolska

rekuperatory śląsk

Współpraca z producentem Leszkiem Kręglem.

Mamy przyjemność współpracować z Leszkiem Kręglem - producentem nowoczesnej technologii rekuperatorów bez grzałek (patent na wymiennik spiralny krzyżowo-przeciwprądowy z radiatorem). Dzięki temu użytkownik posiadający dom o powierzchni 120m2 oszczędza rocznie około 1000zł na prądzie elektrycznym.
Wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła montujemy w nowym i starych budynkach. Dodatkowym atutem jest brak budowy kominów. Posiadamy dużą liczbę referencji. Instalacje rekuperacji można połączyć z gruntową i powietrzną pompą ciepła - wtedy w ciepłe dni możemy schładzać budynek przez glikol umieszczony w odwietach, bądź za pomocą wody lodowej. Montujemy głównie na terenie Śląska: Katowice, Chorzów, Mikołów, Psary, Zawiercie, Sosnowiec, Mysłowice, Siemianowice Śląskie, Tarnowskie Góry oraz Małopolska, głównie tereny Krakowa i Opole.

STRONA PRODUCENTA: KARINO.COM.PL - REKUPERACJA

ZOBACZ REALIZACJE Z MONTAŻU REKUPERACJI

REKUPERATORY BEZ GRZAŁEK? JAKA OSZCZĘDNOŚĆ?

Specjalista Leszek Kręgiel odpowiada na podstawowe pytania w zakresie doboru i montażu rekuperacji.

REKUPERACJA - WENTYLACJA MECHANICZNA Z ODZYSKIEM CIEPŁA

Jak działa? Jak dobrać? Ile kosztuje? Ile trwa montaż? Czy można nią chłodzić? Usuwa zanieczyszczenia?

INFORMACJE PODSTAWOWE O SYSTEMIE REKUPERACJI

Rekuperator służy do odzyskiwania ciepła, które wentylacja wywiewa na zewnątrz przekazując ciepło powietrzu wiewanemu do budynku. Dzięki temu urządzeniu koszty użytkowania budynku znacznie spadają. Jest to najbardziej skuteczne rozwiązanie do pozbycia się wilgoci w domu. System można montować w domu, biurze, biurowcach i halach. Atutem tego rozwiązania jest oszczędność na budowie kominów wentylacyjnych.

Dobór rekupracji zależy od wielkości kubatury budynku oraz ilości osób w domu. W Polsce norma PN-83 B-03430 ustala minimum 30m3/h na jedną osobę przebywającą w pomieszczeniu.

Dla domu o powierzchni 120m2 koszt całego systemu rekuperacji z montażem to rząd 15.000zł brutto (cena uzależniona od doboru urządzeń i skomplikowania montażu). Montaż takiego systemu przeważnie trwa do 3 dni roboczych.

Istnieje możliwość chłodzenia za pomocą rekuperacji. Taki system musi posiadać chłodnicę w rekuperatorze oraz być sprzężony z systemem gruntowej, bądź powietrznej pompy ciepła. Glikol umieszczony w dolnym źródle pionowym bądź poziomym odbiera zimno z gruntu, które trafia do chłodnicy ochładzającej nawiewane powietrze. W modelu powietrznej pompy ciepła do chłodzenia używa się wody lodowej. Porównując takie rozwiązanie do standardowej klimatyzacji domowej jest dużo tańsze w eksploatacji, brak szumu wentylatorów w pomieszczeniach, brak serwisu corocznego odgrzybiania klimatyzacji oraz zmniejszamy temperaturę w całym budynku.

Systemy rekuperacji posiadają filtry, które usuwają zanieczyszczenia z powietrza. W zależności od zamontowanego filtra usuwanięte mogą zostać: pyłki, kurz, bakterie, zapachy, smog. Trzaba pamiętać o regularnych wymianach filtrów, by móc przez cały okres użytkowania oddychać świeżym powietrzem.

GALERIA ZDJĘĆ INSTALACJI REKUPERACJI I WENTYLACJI

RODZAJE REKUPERATORÓW

Poniżej przedstawiamy dostępne na Polskim rynku modele.
REKUPERATOR Z WYMIENNIKIEM KRZYŻOWYM

Dostępne na rynku najtańsze urządzenia z krzyżowym wymiennikiem są najprostrze w produkcji, ponieważ powietrze pobierane z zewnątrz i usuwane z wewnątrz przepływa pomięddzy równolegle ułożonymi płytami. Sprawność tego typu wymienników wynosi 50%-75% ich główną wadą jest podatność na szronienie i szczelność.

REKUPERATOR Z WYMIENNIKIEM PRZECIWPRĄDOWYM

W tej wersji została udoskolona wymiana powietrza, ponieważ ciepłe i zimne powietrze przepływa obok siebie w przeciwnych kierunkach. Sprawność ich jest wyższa od krzyżowych i szacuje się na 60%-80%. Zaletą jest eliminacja szczelności systemu.

REKUPERATOR Z WYMIENNIKIEM OBROTOWYM (BĘBNOWYM)
Wymiennik w tym modelu ma kształt bębna z ażuowej masy. Całe urządzenie jest znacznie większe od poprzednich, częściowo świeże powietrze mieszka się ze zużytym. Dużą zaletą tego modelu jest wyrzucanie wilgoci z budynku. Sprawność szacuje się na 90%. Cena tego urządzenia jest znacznie droższa od poprzednich i rzadko stosowana w domach jednorodzinnych.
REKUPERATOR Z WYMIENNIKIEM SPIRALNYM KRZYŻOWO-PRZECIWPRĄDOWYM Z RADIATOREM (DRUGA GENERACJA)

Model posiada również jak w poprzednim wymiennik w kształcie bębna. Natomiast podwójna spirala całkowicie oddziela od siebie struienie powietrza nawiewanego i wywiewanego. Użyty radiator zwiększa kikukrotnie odzysk wymiany cieplnej, a performacja zmienia technologie przepływu z laminarnego w turbulentny, dzięki temu odzysk temperatury sięga do 95%. Konstrukcja urządzenia stawia na minimalną wielkość urządzenia i cichą pracę urządzenia.
Produkt trafił na rynek dzięki sumiennej pracy Leszka Kręgla od 2009 roku. Masowa skala produkcji zaczeła się w 2014r.

REKUPERATOR SPIRALNY - TECHNOLOGIA

Omówienie budowy rekuperatora, sprawności odzysku ciepła oraz o innych wyróżniających go cechach.

rekuperacja katowice

rekuperacja kraków

REKUPERATOR SPIRALNY:
- NAJNOWSZA TECHNOLOGIA
- WYMIENNIK SPIRALNY KRZYŻOWO-PRZECIWPRĄDOWY
- KONSTRUKCJA BEZSZKIELETOWA
- MOŻLIWOŚĆ CHŁODZENIA REKUPERACJĄ
- ODZYSK DO 95% CIEPŁA
- FILTR G4
- WYCIĄGA WILGOĆ
- TANIA EKSPLOATACJA FITRÓW
- WYSOKA BEZAWARYJNOŚĆ
- KONSTRUKCJA Z MATERIAŁÓW NIERDZEWNYCH
- PROSTA OBSŁUGA
- TANIE UŻYTKOWANIE
- STEROWANIE SMARTFONEM
- MOŻLIWOŚĆ KONFIGURACJI
- PROSTA WYMIANA FILTRÓW
- FILTRY ANTYSMOGOWE
- MOŻLIWOŚĆ CHŁODZENIA
- BRAK COROCZNEGO SERWISOWANIA
- BARDZO CICHA PRACA URZĄDZENIA
- WYSOKIEJ KLASY SILNIKI DC
- KOMPATYBILNOŚĆ URZĄDZENIA
- STOSUNEK WIELKOŚCI DO MOCY
- EKOLOGICZNY SYSTEM
- MOŻLIWOŚĆ BY-PASS
- PROSTE PODŁĄCZENIE

DOKŁADNE INFORMACJE O BUDOWIE REKUPERATORA

Z czego wykonany jest rekuperator? Jakie rozwiązania techniczne zostały zaimplementowane? Jaki jest koszt rocznego użytkowania? Jaki koszt wymiany filtra? Na wszystkie pytania odpowiedzi znajdziecie na filmie.

WYKONANE INSTALACJE

Głównie realizacje na terenie województwa Śląskiego, Małopolskiego i Opolskiego.
Szereg montaży rekuperatów i instalacji wentylacji w miastach Katowice, Chorzów, Mikołów, Zabrze, Zawiercie, Jaworzno, Orzesze, Ruda Śląska, Kraków, Opole. Wszystkie instalacje działają do dzisiejszego dnia. Opinie na nasz temat można przeczytać w internecie. Głównie montujemy urządzenia firmy Pana Leszka Kręgla, których sprawność jest znacznie większa od oferowamych na rynku. Zapraszamy do kontaktu.