Pompy Ciepła Śląsk i Małopolska

gruntowa pompa ciepła śląsk

Gruntowe pompy ciepła informacje podstawowe:

Pompy ciepła czerpiące energię z gruntu są najbardziej efektywnym sposobem ogrzewania domu. Wykorzystuje 1 kW energii elektrycznej i 4 kW ciepła z otoczenia, aby wytworzyć w sumie 5 kW ciepła. Dodatkowo działają bezobsługowo, są całkowicie bezpieczne i nie potrzebują corocznych przeglądów.

Najlepiej jest zdecydować się na nią w momencie projektowania nowego domu, ponieważ porównując do gazu ziemnego odpada nam konieczność budowania komina, montarzu rur kwasoodpornych, przyłącza gazu, projektu instalacji, odbiór kierownika budowy i kominiarza, corocznych przeglądów i awaryjność kotłów. W kotłowniach na paliwo stałe trzeba zagospodarować miejsce składowania opału oraz uwzględnić otwór na jego transport.

Gruntowa pompa ciepła dla domu o powierzchni 160m2 przy uwzględnieniu, że posiada termoizolację oraz energooszczędne okna i jego zapotrzebowanie wynosi 50W/m2 powinna posiadać moc: 160×50=8000W/m2=8kW/m2.
Dodatkowo do ogrzewania ciepłej wody użytkowej trzeba dodać 1 kW mocy urządzenia, ostatecznie prowadzi do wyniku 9kW/m2 mocy.

Szacowane koszty kompleksowej instalaci przy podanym przykładnie domu o powierzchni 160m2 wyniosą:
- Urządzenie pompa ciepła około 17.000zł
- Odwierty, cementowanie, studzienki, rury, rozdzielacze, sondy, glikol, roboty montażowe, roboty ziemne około 17.000zł
- Zbiornik na ciepłą wodę użytkową, zbiornik buforowy, instalacja około 8.000zł.
W tym przykładzie całkowita kwota wynosi 42.000zł
Podana cena jest na dobrej jakości produktach, w zależności od wyboru klienta, może być taniej, jak i drożej.

Dofinansowanie na Pompę ciepła

Dzięki programowi do walki ze smogiem o nazwie "Czyste Powietrze" można uzyskać do 90% dofinansowania na pompę ciepła. Więcej informacji jesteśmy w stanie udzielić telefonicznie.

Informacje o naszej firmie:

Wykonaliśmy ponad 70 kompleksowych instlacji (odwierty + kotłownie), które działają do dziś. Udzielamy gwarancji na wykonanie naszych prac. Zawsze konkretnie podchodzimy do każdego zadania. Posiadamy 3 różne wiertnice z różnymi osprzętami do wykonywania odwiertów pod pompy ciepła oraz studni głębinowych. Jeżeli są jakieś pytania to zawsze staramy się precyzyjnie udzielić odpowiedzi na każde z nich.
Wykonanie gruntowej pompy ciepła jest to spora inwestycja, dlatego bardzo ważne jest spotkanie, podczas którego dokładnie przybliżymy sposób ich działania oraz przedstawimy możliwości, jakie daje dany budynek. Obsługujemy cały Śląsk i Małopolske w instalacjach pompy ciepła dla domów, przedszkoli, firm i instytucji, głównie wykonujemy w miastach: Katowice, Mikołów, Chorzów, Gliwice, Ruda Śląska, Zabrze, Bytom, Pszczyna, Chełm Śląski, Imielin, Oświęcim i okolic.

Procedura montażu gruntowej pompy ciepła

1. Sprawdzenie na mapach geologicznych przekrój geotechniczny terenu, na którym mają być wykonane odwierty.
2. Wizja u klienta, podpisanie umowy zakresu prac.
3. Przyjazd do klienta w umówionym terminie i rozpoczęcie prac.
4. Wykonanie odwiertu, zapuszczenie sond, wykonanie obsybki, sprawdzenie szczelności.
5. Połączenie przewodów i przeprowadzenie ich do kotłowni.
6. Wykonanie kotłowni i zamonotwanie urządzenia pompy ciepła.
7. Pierwsze uruchominie urządzenia i przeprowadzenie testów.

Gejzer - producent polskich pomp ciepła

Z reguły montujemy pompy ciepła producenta Gejzer, który działa na rynku od 1988 roku. Przez lata współpracy z tą firmą nie mieliśmy żadnych problemów. Posiadają system aktywnego sprawdzania swoich urządzeń u klienta, dzięki czemu już na początku jakichkolwiek problemów mogą dostrzec początek awarii. W przypadku wymiany podzespołu isnieje możliwość wysyłki. Ceny serwisu oraz urządzeń są korzystne. Udzielają 5 letniej gwarancji na swoje urządzenia.

Gejzer gruntowa pompa ciepła Gejzer gruntowa pompa ciepła Gejzer gruntowa pompa ciepła

Najczęściej zadawane pytania:

1. Jakie są dofinansowania na pompy ciepła na Śląsku i Małopolsce?

Program Czyste powietrze działa w całej Polsce. Ponad 103 Miliardy złotych dofinansowania jest przeznaczonych na ten program. Nasza firma jest z nim dobrze zapoznana i chętnie doradzimy w tym zakresie. Dofinansowanie jest skierowane dokładnie pod konkretną wielkość budynku, urządzenie grzewcze, które musi posiadać odpowiednie certyfikaty.
Dofinansowanie na urządzenia grzewcze przez ustawę anty smog na terenie Śląska i Małopolski są coraz większe. Dodatkowo każde miasto, bądź gmina ma osobno swoje programy dofinansowania, dlatego najlepiej samemu szczegółowo sprawdzić co oferują.
W tym celu najlepiej zadzwnić do:
1. Urzędu Miasta / Urząd Gminy
2. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
3. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
4. Funfusze europejskie
5. BOŚ Bank
Zapytać dokładnie jakie są kryteria uzyskania dofinansowania na guntową pompę ciepła.


2. Jakie są zalety inwestycji w pompę ciepła?

Roczne koszty ogrzewania są najniższe przy użyciu gruntowej pompy ciepła, dodatkowo przez cały rok grzejemy ciepłą wodę użytkową. Oprócz kwesti finansowych trzeba zwrócić uwagę na szereg plusów takich jak:
- Nie pochłania naszego czasu,
- Długa żywotność urządzenia (producenci sugerują 30 lat),
- Niska awaryjność urządzenia,
- brak konieczności budowania przyłącza i komina,
- Niezależność od innych surowców,
- Brak odpadów,
- Ekologiczność, brak emisji substancji szkodliwych,
- Bezpieczny system działania,
- Cicha praca urządzenia,
- W pełni automatyczny system sterowany smartfonem,
- Ogrzewanie wody użytkowej przez cały rok,
- Klimatyzacja latem, gdyż system może działać jako rekuperator w systemie klimatyzowania,
- Możliwość wzięcia dofinansowania w gminie/mieście.

Sprawdź dofinansowanie w Twoim mieście/gminie na Śląsku i w Małopolsce, jeżeli część kosztów zostanie dofinansowana to zwrot z inwestycji będzie dużo szybszy i przez długie lata będziesz mógł się cieszyć ciepłym domem.


3. Porównanie kosztów rocznego ogrzewania domu.

pompa ciepła śląsk
Jak widzimy na powyższym rysunku gruntowa pompa ciepła jest najtańsza w utrzymaniu. W połączeniu z Fotowoltaika, studnią głębinową oraz biologiczną oczyszczalnią ścieków może dać rezultat domu całkowicie samodzielnego, który ma swoją wodę, kanalizacje, ogrzewanie oraz prąd. Przypatrując się trendom rynku ekologii, dostrzegamy coraz większe zapotrzebowanie na niezależne systemy doprowadzenia wody, prądu oraz ogrzewania. Większość młodych ludzi budując swój dom stawia na ekologie i chce mieć technikę instalacji w domu na miarę XXI wieku. Pomimo najtańszej ceny węgla na Śląsku, ogrzewanie za pomocą gruntowej pompy ciepła jest tańsze. Dzięki gruntowej pompie ciepła użytkownik bez problemu dorzucania węgla/groszku/drewna oraz czyszczenia pieca będzie mógł bezobsługowo za niski koszt cieszyć się ciepłym domem zimową porą. Na ten moment jest to najbardziej efektywne źródło pozyskiwania energii w celu ogrzania budynku.


4. Jak działa gruntowa pompa ciepła? Jaki koszt pompy?

W ziemi znajdują się otwory wywiercone na głębokość około 100 metrów, w których znajduje się rura zakończona na dole literą U (jedną stroną wpływa, drugą wypływa). Temperatura gruntu osiąga około 8 stopni celcjujsza. Rura wypeniona glikolem odbiera tę temperaturę z ziemi i trafia do pompy obiegowej, nastęnie do wymiennika gdzie podgrzewany trafia do sprężarki gdzie uzyskuje około 55 stopni i trafia do drugiego wymiennika gdzie przekazuje swoją energię wodzie, która znajduje się w obiegu wewnętrznym budynku (grzejniki / ogrzewanie podłogowe).

Koszt pompy ciepła razem z przyłączem dla domu o powierzchni 160m2 szacowuje się na około 42 tysięcy złotych.
Oferta dotyczy: odwierty, cementowanie, studzienka, orurowanie, rozdzielacze, sondy, glikol, roboty montażowe (prace ziemne), prace ziemne (koparka ), pompa ciepła (EKONTECH), zbiornik CWU 300 litrów, zbiornik buforowy 300 litrów, rury, armatura, zabezpieczenia, roboty montażowe.


5. Czy moja działka spełnia warunki pod gruntową pompę ciepła?

Prawie każda działka nadaje się na gruntową pompę ciepła. Jako nieliczni posiadamy technologię, której nie możemy zdradzać. Jeżeli masz pytania to serdecznie zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

Kliknij w obrazek, by przejść do naszej galeri:
pompa ciepła śląsk