Studnie dla Przemysłu

W jaki sposób wykonuje się przemysłową studnie?

Czym są przemysłowe studnie głębinowe?

Wydajność przeciętnej studni głębinowej dla gospodarstwa domowego wynosi 5m3 na dobę. Natomiast przy większym zapotrzebowaniu na wodę stosuje się głębsze ujęcia o większej średnicy.

Z reguły duże zapotrzebowanie na wodę jest w przemyśle rolniczym, w fabrykach do produkcji, w przemyśle spożywczym, gminach i miastach dla mieszkańców. Wydajności jakie można uzyskać ze studni na potrzeby przemysłowe to z reguły około 5.000m3 na dobę.

Dla takich ujęć wykonuje sie specjalne przepompownie, rurociągi oraz stacje uzdatniania, w których również mamy doświadczenie.

FILM POKAZUJE UJĘCIA PODCZAS WIERCENIA STUDNI

Wygląd terenu podczas prac przygotowawczych oraz odwiertu.

GALERIA ZDJĘĆ

DODATKOWE INFORMACJE

studnia przemysłowe

Dla kogo są studnie o wysokiej wydajności?

Zastosowanie wydajnych ujęć wody stosuje się w:
- nawodnieniu pól rolniczych,
- nawadnianie sadów,
- myjniach bezdotykowych,
- w produkcji chemi,
- zakładach chemicznych,
- zakładach spożywczych,
- produkcji soków i napojów,
- w zespołach osiedli mieszkalnych,
- dla domostw w gminach i miastach,
- produkcji wody źródlanej,
- produkcja betonu.

W realizacjach posiadamy głębokie studnie dla pieczarkarni, przemysłu chemicznego, dla rolników i sadowników w celu nawodnienia pól i sadów, dla napojenia bydła, ujęć wód źródlanych, mineralnych oraz innych. Odwierty wykonywane do 3000 metrów głębokości. Średnica otworu studziennego zależy od głębokości.

Firma oferuje odwierty i kompleksowy montaż studni przemysłowych w całym kraju i okolicznych Państw.

Oferujemy swoją pomoc w programie "Dofinansowanie do zbiornika na wodę albo studni głębinowych". Dotacja do 100 tysięcy złotych do nawadniania pól w gospodarstwach rolnych.

PROCEDURA WYKONYWANIA STUDNI PRZEMYSŁOWEJ

Jako nieliczni posiadamy system betonowania każdej z warstw. Rodzaje stosowanych rur są inne od standardowych PCV-U. Rury wiertnicze są wykonane ze specjalnego stopu metali i posiadają dużo większą średnicę. Szukanie wody przeprowadzamy metodami elektrooporowymi, sejsmicznymi i magnetolumeryczne. Na przekrojach geologicznych gruntu mogą się znajdować różne złoża wód głębinowych, wtedy dokonujemy optymalnego rozwiązania dla danej sytuacji. Większość otworów wykonujemy metodą na płuczkę, w niektórych sytuacjach przy przewarstwieniu skał stosujemy rozwiązanie podłączenia kilku kompresorów tłoczących powietrze w celu wydobycia urobku na powierzchnię.

Do studni o wysokiej wydajności stosowane są przemysłowe pompy, które są w stanie przepompować do kilkuset metrów sześciennych na godzinę. Niektóre pokłady wód głębinowych są odcinane w celu uzyskania jak najlepszej wody. Cały system przeważnie jest zamontowany w osobnym budynku razem ze stacją uzdatniania wody.

Posiadana wiedza i doświadczenie pozwala nam na wykonywanie studni przemysłowych i odwiertów geotermalnych na praktycznie każdym terenie. Nie ma różnicy czy to teren górski czy nizinny. Atutem naszej firmy jest także kompleksowy montaż wszelkich systemów oczyszczających wraz z uzdatnianiem wody. Jeżeli szukają Państwo studni o wysokiej wydajności to nasza firma powinna spełnić oczekiwania. Wydajność z takich ujęć może wynosić 300 metrow sześciennych na godzinę. Zalecamy przy takich inwestycjach sprawdzić dofinansowanie z Uni Europejskiej.

Wykonujemy wszystko od projektu wymagań prawnych, lokalizacji oraz projektu studni przemysłowej. Pracujemy w całej Polsce i poszczególnych krajach w Europie. Bogate doświadczenie w poszukwaniu wód podziemnych. Przemysłowe pompy głębinowe do wydobywania wody z poziomu kilkuset metrów.
Gwarantujemy Państwu rzetelną i fachową poradę na każdym etapie realizacji zlecenia i zapraszamy do kontaktu.

Szerokie ujęcia wód głębinowych do 35 metrów głębokości wykonujemy średnicą 120cm. Jeżeli szukają Państwo szerokiej średnicy otworu dla płytkich wód gruntowych do zasilenia pól rolnych to posiadamy idealne rozwiązanie. Dzięki naszemu doświadczeniu prace wykonawcze prowadzimy w oparciu o własne wypracowane przez lata i sprawdzone technologie.