Studnie Przemysłowe

studnia przemysłowe

studnia głębinowa przemysłowa
studnie przemysłowe

wiercenie studni przemysłowej

Firma oferuje odwierty i kompleksowy montaż studni przemysłowych w całym kraju. Wiercenie otworów studziennych dla przemysłu rolniczego, fabryk, gmin i miast. W realizacjach posiadamy studnie osiągające 100m3 na godzinę. Odwierty wykonywane do 3000 metrów głębokości. Średnica otworu studziennego zależy od głębokości.

Przemysłowe studnie o szerokiej średnicy

Szerokie ujęcia wód głębinowych do 35 metrów głębokości wykonujemy średnicą 120cm, dlatego jeżeli szukają Państwo szerokiego otworu dla płytkich wód gruntowych do zasilenia pól rolnych to posiadamy idealne rozwiązanie. Dzięki naszemu doświadczeniu prace wykonawcze prowadzimy w oparciu o własne wypracowane przez lata i sprawdzone technologie.

Przemysłowe głębokie studnie

Jako nieliczni posiadamy system betonowania każdej z warstw. Rodzaje stosowanych rur są inne od standardowych PCV-U. Rury wiertnicze są wykonane ze specjalnego stopu metali i posiadają dużo większą średnicę. Szukanie wody przeprowadzamy metodami elektrooporowymi, sejsmicznymi i magnetolumeryczne. Na przekrojach geologicznych gruntu mogą się znajdować różne złoża wód głębinowych, wtedy dokonujemy optymalnego rozwiązania dla danej sytuacji. Większość otworów wykonujemy metodą na płuczkę, w niektórych sytuacjach przy przewarstwieniu skał stosujemy rozwiązanie podłączenia kilku kompresorów tłoczących powietrze w celu wydobycia urobku na powierzchnię.

Do studni o wysokiej wydajności stosowane są przemysłowe pompy, które są w stanie przepompować do kilkuset metrów sześciennych na godzinę. Niektóre pokłady wód głębinowych są odcinane w celu uzyskania jak najlepszej wody. Cały system przeważnie jest zamontowany w osobnym budynku razem ze stacją uzdatniania wody.

Posiadana wiedza i doświadczenie pozwala nam na wykonywanie studni przemysłowych i odwiertów geotermalnych na praktycznie każdym terenie. Nie ma różnicy czy to teren górski czy nizinny. Atutem naszej firmy jest także kompleksowy montaż wszelkich systemów oczyszczających wraz z uzdatnianiem wody. Jeżeli szukają Państwo studni o wysokiej wydajności to nasza firma powinna spełnić oczekiwania. Wydajność z takich ujęć może wynosić 300 metrow sześciennych na godzinę. Zalecamy przy takich inwestycjach sprawdzić dofinansowanie z Uni Europejskiej.

Wykonujemy wszystko od projektu wymagań prawnych, lokalizacji oraz projektu studni przemysłowej. Pracujemy w całej Polsce i poszczególnych krajach w Europie. Bogate doświadczenie w poszukwaniu wód podziemnych. Przemysłowe pompy głębinowe do wydobywania wody z poziomu kilkuset metrów.
Gwarantujemy Państwu rzetelną i fachową poradę na każdym etapie realizacji zlecenia i zapraszamy do kontaktu.